01 stycznia 2018 14:27 | Aktualności

Pomagamy małym pacjentom.

W ostatni piątek przed świętami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Boguszach zakończyli akcję pomocy podopiecznym Fundacji „Dzielni i Waleczni” małym pacjentom - dzielnym bohaterom z Oddziału Onkologii i Hematologii w Białymstoku. Celem akcji była zbiórka prezentów dzieciom, które magiczny czas świąt Bożego Narodzenia spędzą w szpitalnym łóżku. Uczniowie chętnie przynosili puzzle, maskotki, poduszki, kocyki, szlafroki, kosmetyki, chusteczki nawilżane, pampersy, książeczki do czytania i kolorowania. Wiemy, że nic nie zastąpi dzieciom ciepła rodzinnego domu, ale jesteśmy przekonani, ze choć na krótką chwilę zapomną o bólu i pojawi się na ich twarzach uśmiech i radość. Zbiórce przyświecało motto Fundacji: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

Była to już druga akcja, którą przeprowadziliśmy w tym przedświątecznym okresie.. Pierwsza pod hasłem „Pomagamy Karolinie” odbyła się 5 grudnia br. Był to kiermasz zabawek i ciast. Dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej udało nam się zebrać ok. 2200 zł. Pieniądze zostały przekazane fundacji Artan. Można o tym przeczytać  i obejrzeć film na stronie: https://sokolka.tv/index.php/9535-szlachetna-akcja-w-boguszach-film